Україна в лідерах з кількості бездомних тварин : як це виправити

Україна в лідерах з кількості бездомних тварин : як це виправити

Україна увійшла до Топ-10 за кількістю бездомних тварин

Кілька років тому Washington Post проводив дослідження про кількість собак і кішок, які живуть в 54 країнах. За результатами виявилось, що Україна входить в десятку країн, які лідирують за кількістю бездомних тварин.

“У країні відсутні чітко певні закони, які захищають тварин і їх благополуччя, через що багато кішок і собаки залишаються кинутими на вулицях”, – сказано в дослідженні.


На законодавчому рівні тварини майже не захищені

У розвинених країнах проблему з тваринами вирішують гуманними методами, а не умертвінням. До того ж, в деяких державах доводиться платити податок на зміст тварини. Наприклад, в Німеччині щорічний податок на першого собаку складає близько 150 євро, на подальших тваринах податок збільшується майже у два рази. Варто зазначити, що саме Німеччина стала першою країною у світі, яка внесла захист тварин в Конституцію.

За викидання тварини там призначають величезні штрафи – до 25 тис. євро, а знайти того хазяїна, який викинув свого вихованця, зовсім не складно, адже тваринним привласнюються ідентифікаційні номери.

У Таїланді штрафи трохи менше — близько 5000 бат (близько 130 євро). У Італії, якщо викинути кішку або собаку на вулицю, можна отримати тюремний термін в 1 рік і штраф у розмірі 10 тис. євро

В Україні тварин викидають всюди, ніякого покарання за це не передбачено.

Через те, що немає чіткої й правильної законодавчої бази, яка б захищала права тварин, наші земляки все частіше викидають тварин, знущаються з них або зовсім вбивають, знаючи, що ніякого покарання за це не понесуть.

Минулого року Верховна Рада все ж посилила покарання за жорстоке поводження з тваринами і проголосувала за закон №5119-1 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (відносно впровадження гуманного відношення до тварин). Згідно з цим законом, за знущання з тварин передбачені штрафи, але покарання за те, що людина викине свого вихованця на вулицю, поки що так і немає.

“Для того, щоб успішно розв’язувати питання з бездомними тваринами, потрібні:

Реєстрація та ідентифікація домашніх і бездомних тварин.
Облік домашніх і бездомних. Масова стерилізація і вакцинація бездомних тварин.
Допомога по влаштуванню тварин в сім’ю
Ліцензування розведення породистих тварин.
Популяризація стерилізації тварин і створення таких можливостей для населення.
Соціальна реклама (пропаганда гуманного і відповідального відношення до тварин)
Освітньо-просвітницька робота.
Зміни в законодавстві, враховуючи усі ці попередні пункти”, – пояснює Олександра Мезинова.

Експерт додає, що така ситуація з тваринами склалася ще і через те, що ні Радянський Союз, ні незалежна Україна ніколи серйозно не займалися гуманним розв’язанням питання.